Prawa seniora – spotkanie z prawnikiem w Kańczudze

12.02.22 | Fundacja, Podkarpackim Seniorom

👩‍🏫 Jednym z celów Fundacja GALICJA SEMPER FIDELIS jest upowszechnienie wśród osób starszych wiedzy o prawach seniora. W trakcie prowadzonych działań, okazało się, że świadomość prawna, szczególnie w grupie osób starszych, w społeczeństwie jest bardzo niska.

👥 Taka sytuacja powodowana jest przez różne czynniki, wśród których podstawowe to: nieznajomość własnych praw oraz liczne bariery mentalne, które są wśród Seniorów bardzo rozpowszechnione – brak zaufania do instytucji, wrogi stosunek do składania zawiadomień o przestępstwach czy złym traktowaniu etc.

🧠 Z tego też wynika potrzeba szeroko zakrojonych działań edukacyjnych mających na celu uczulenie Seniorów na nieuczciwe praktyki, przekazanie im wiedzy jak należy się zachowywać w przypadku zetknięcia się takimi praktykami oraz gdzie szukać pomocy.

👩‍🏫 Pomocą osobom starszym służyła Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamila Korab.

👌 Dziękujemy Panu Przewodniczący Zarządu Osiedla Parkowe w Kańczudze – Mirosław Hajnosz za obecność i pomoc w organizacji, zaś Restauracja Hotel Bar 4U za gościnę!

Obserwuj nas, aby niczego nie przegapić! 🔥

Projekt | Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

💵 Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2022.

0 komentarzy

KONTAKT

Skontaktuj się z nami!

6 + 14 =

Fundacja Galicja Semper Fidelis

ul. Piętaka 8, 35-321 Rzeszów